Як розвинути аналітичний склад розуму

Аналітичний склад розуму передбачає домінування лівої півкулі мозку над правим, розуму над емоціями, логіки над образами. Люди з таким мисленням проявляють себе як хороші математики та музиканти.

Гра у шахи – чудова аналітична «зарядка». Продумуючи стратегію гри, прогнозуючи реакцію суперника, ви тренуєте ліву півкулю. Намагайтеся не робити випадкових ходів, але й не роздумуйте над ходом надто довго. Вирішуйте математичні та логічні завдання. Вивчіть принципи програмування та кібернетики. Читайте аналітичні статті з галузі політики, економіки, психології та інших. Вчитеся виділяти основні думки у тексті.

Зазнайте критики, що сприймається, сумнівайтеся у всьому, навіть у самих очевидних речах. Дискутуйте із друзями на неоднозначні теми. Ставте логічні питання самому собі. Розглядайте протилежні точки зору та намагайтеся діалектично поєднати їх в одне ціле, паралельно розвиваючи кожну з гіпотез.

Плануйте своє життя. Намічайте опорні пункти на наступний день, тиждень, місяць, рік. Потім аналізуйте досягнуті результати. Оформляйте аналіз як таблиць, діаграм, графіків. Позначте дати та ключові події. Так ви зможете не тільки розвинути аналітичне мислення, а й грамотно організувати свою діяльність.

«Включайте» логіку під час спілкування з людьми. Перш ніж щось сказати, спробуйте в думці вибудувати можливі варіанти розвитку подій після тієї чи іншої вашої фрази. Після такого аналізу виберіть оптимальний вислів. Цей прийом дуже корисний при вирішенні спірних та конфліктних ситуацій.

Не рекомендується наголошувати на одній півкулі, адже гармонійний розвиток особистості має бути різнобічним. Головний мозок є злагодженим «кооперативом»: розвиток однієї півкулі стимулює розвиток іншої, тоді як «перевтома» однієї з півкуль веде до загального інтелектуального застою. Невипадково відомі математики пишуть чудові вірші.