Як обґрунтувати підвищення заробітної плати

Настають моменти, коли працівникові починає здаватися, що його внесок у розвиток підприємства недостатньо цінується. Якщо ви впевнені, що ваша праця коштує більше, ніж щомісячно оплачується, попросіть збільшення зарплати. Однак не треба поспішати з претензіями до начальника.

Плануйте. Зробіть свою роботу помітнішою порівняно з діяльністю інших співробітників. Не соромтеся виявляти ініціативу, робити корисні пропозиції керівництву та формувати звіти, які наочно продемонструють значущість вашої праці. Якщо у вас є можливість відзначитись, покращити роботу компанії, ні за яких умов не упускайте її. Будь-яке ваше досягнення, яке йде на благо підприємству, має публічно оголошуватися. Докладіть всіх зусиль, щоб результати вашої праці не залишилися непоміченими. Обґрунтуйте причини, з яких стане зрозуміло, що ви давно потребуєте підвищення зарплати. Згадайте усі приклади, коли від результату вашої діяльності підприємство отримувало прибуток чи покращення загальної продуктивності. Складіть весь список обов’язків, які ви виконуєте. Можливо, начальнику здається, що ви лише менеджер. Необхідно переконати його, продемонструвавши весь спектр дій, які ви виконуєте щодня на благо компанії. Якщо у вашій кар’єрі нещодавно було допущено суттєву помилку, докладіть зусиль для виправлення ситуації. Між вами та підвищенням окладу не повинно бути жодної перешкоди.

Поговоріть із начальником. Виберіть момент, коли він перебуває під враженням від вашої праці. Лаконічно, без емоцій поясніть, чому підприємство має нести витрати на підвищення вашої зарплати. Розкажіть, які перспективи принесе таке вкладення, та які обов’язки чи відповідальність ви готові взяти на себе після цього. Спробуйте донести до начальника очевидну вигоду від вашої зарплати.

Намагайтеся говорити впевнено. Не намагайтеся “випросити підвищення”. Також не варто аргументувати своє прохання тим, що колеги давно отримують зарплату більше за вас. Не варто ставити ультиматуми, стверджуючи, що у разі відмови звільніться. Це допустимо лише тоді, коли у вас є запасні варіанти працевлаштування.